تبلیغات
همچی - جریمه ی 10 میلیارد تومانی بستنی میهن
همچی
سه شنبه 5 اردیبهشت 1391

جریمه ی 10 میلیارد تومانی بستنی میهن

سه شنبه 5 اردیبهشت 1391

نوع مطلب :
نویسنده :داریوش شقاقی

جریمه ی 10 میلیارد تومانی بستنی میهن
         

جریمه ی 10 میلیارد تومانی بستنی میهن
          قانون - رئیس سازمان تعزیرات استان تهران از جریمه 10 میلیارد تومانی شرکت بستنی میهن به دلیل گران فروشی خبر داد و افزود: حکم اولیه توسط تعزیزات صادر شده ولی با اعتراض این شرکت حکم نهایی در مرحله تجدید نظر است.

 

به گزارش مهر، نظرعلی حاجی پاشا پیش از ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اعلام اینکه در 9 ماهه سال جاری 124 هزار و 593 فقره پرونده در تعزیرات حکومتی تهران تشکیل شده است، گفت: در این 9 ماهه برای 130 هزار 366 پرونده حکم صادر شد.
وی افزود: در این پرونده ها 11 هزار و 12 فقره تخلفات صنعتی، 11 هزار و 231 پرونده تخلفات بهداشتی درمانی و دارویی، 946 پرونده قاچاق کالا و ارز بوده است که در تخلفات بهداشتی و درمانی بیشترین تخلفات مربوط به بهداشت محیط، گرانفروشی و عرضه داروی خارج از شبکه بوده است.
وی افزود: در یک مورد داروخانه ای در تهران بدون مجوز فعالیت می کرد که پلمپ شد.
معاون سازمان تعزیرات کشور از 120 هزار و 967 مورد گشت سیار در 9 ماهه امسال در تهران خبر داد و گفت: 11 هزار و 321 مورد از این گشت ها منجر به تشکیل پرونده شده است.
وی گفت: 118 هزار مورد گشت مشترک با بازرگانی، 12 هزار مورد با مرکز بهداشت، 257 مورد با شرکت فرآورده های نفتی، 446 مورد با شرکت دخانیات و 298 مورد هم گشت مشترک با تاکسیرانی داشته ایم.
وی جمع کل جریمه ها در گشتهای سیار را 512 میلیون و 139 هزار و 700 تومان عنوان کرد.
حاجی پاشا افزود: 11 فقره مورد گرانفروشی در شرکتهای پتروشیمی داشتیم که مبلغ جریمه آن 124 میلیارد تومان بوده است، همچنین یک واحد صنفی هم به دلیل قاچاق البسه به 200 میلیون تومان محکوم شده است.
معاون تعزیرات کشور از 200 فقره گرانفروشی نان در تهران خبر داد و افزود: رسیدگی به تخلفات نانوایی ها هم جزو فعالیتهای تعزیرات است.
حاجی پاشا از پلمپ شرکت پاک فام و همچنین دو شرکت دیگر خبر داد و گفت: در 9 ماهه سال جاری 30 واحد صنفی و شرکت پلمپ شده است.
وی از محکومیت 10 میلیارد تومانی شرکت بستنی میهن خبر داد و افزود: این شرکت به دلیل گرانفروشی محکوم شده که هنوز حکم نهایی و تجدید نظر صادر نشده است.
وی در اعتراض به پرسش برخی خبرنگاران مبنی بر اینکه چرا سازمان تعزیرات پس از دهها بار اخطار به یک گرانفروش فروشگاه را پلمپ نمی کند، گفت: در قانون آمده است که اگر اخطارها در پایان سال دو یا سه مورد باشد، در سال آینده اخطارهای قبلی دیگر لحاظ نمی شود که این یک ضعف قانونی است.
رئیس سازمان تعزیرات استان تهران در مورد واریز جریمه تاکسیهای متخلف و واحدهای صنفی به حساب دولت گفت: اگر شاکیان نام خود را اعلام کنند، جریمه به حساب آنها واریز می شوند، ولی اگر نامی اعلام نکنند به حساب دولت واریز می شود.
وی همچنین در مورد پرونده امداد خودرو اباذر که چندین بار به علت تخلف و گرانفروشی اخطار داده شده بود، گفت: هنوز رأی این مورد صادر نشده است.