تبلیغات
همچی - پایان عمر زمین
همچی
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1391

پایان عمر زمین

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1391

نوع مطلب :
نویسنده :داریوش شقاقی

  پایان عمر زمین
       

                بقیه در ادامه مطلب

پژوهشگران دانشگاه بغداد عراق ادعا کردند، شمارش معکوس پایان عمر زمین از سال 2012 آغاز می شود.
به گزارش واحد مرکزی خبر، دانشکده علوم دانشگاه بغداد در کنفرانسی با حضور برخی اساتید فیزیک ، فضا و زمین شناسی اعلام کرد: در پژوهش فرضی که بر مبنای آخرین تصاویر ماهواره ای از منظومه شمسی و با اعتماد بر یافته های علمی به دست آمده شمارش معکوس پایان عمر زمین از سال 2012 آغاز خواهد شد.
براساس این ادعا،‌ اوضاع چرخش زمین نشان می دهد عمر کره زمین همزمان با برخورد یکی از اجرام آسمانی به پایان خواهد رسید.
"ثامر عبدالامیر" عضو این پژوهش و هماهنگ کننده کنفرانس گفت: نشانه های قدیمی حتی در تمدن های سومریان ، مادها و چینی ها این فرضیات علمی را تائید می کنند اما در این زمینه که آیا این جرم آسمانی وابسته به منظومه شمسی یا خارج از آن است اختلاف نظر وجود دارد.
این پژوهشگر عراقی افزود: برخی پژوهشها نیز نشان می دهند این جرم آسمانی تا 70 سال دیگر با زمین برخورد خواهد کرد.
پدیده هایی که در سالهای گذشته زمین با آن مواجه شده بود خبر از نزدیک شدن این جرم آسمانی که با نام x معروف است حکایت دارد.
بر اساس این فرضیات فقط 10 درصد از مردم کره زمین که در برخی مناطق قاره آفریقا و همچنین در مناطق ساحلی و برخی مناطق اطراف جزیره عربی و عراق به سر میبرند از این حادثه هولناک جان بدر خواهند برد.
پژوهشگران عراقی ادعا کردند: حتی سازمان هوا فضای آمریکا (ناسا) نیز این پژوهش فرضی دانشگاه بغداد را رد نکرده و اعلام کرده است در صورت برخورد جرم آسمانی x با زمین 70 درصد از کل زمین از بین خواهد رفت و 20 درصد دیگر از زمین نیز به دلیل وجود گازهای ناشی از برخورد این جرم به زمین و همچنین گازهای آتشفشانها از بین خواهند رفت.